פנו אלינו עכשיו!
לשאלות, הזמנות ועזרה פנו אלינו כאן ונציגנו ישובו אליכם מיד.
מגה מקס חברת הובלות במרכז

שירותי אריזה במעבר דירה

שירות אריזה במעבר דירהמי לא מכיר את המורכבות והטרחה הרבה, שכרוכים במעבר דירה? סידורים, תיאומים, הן בדירה הישנה והן בדירה החדשה, מול בעלי בתים, רשויות ועוד. אחת המשימות המרכזיות שיש לבצע, היא כמובן עצם אריזת החפצים השונים. שירותי אריזה מקצועיים מסייעים מאוד להקל על שלב זה, גם בקיצור הזמנים וגם בצמצום הטרחה. לפני שמזמינים שירות אריזה מקצועי, אלה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

 

הזמן הנדרש לארוז דירה?

שאלה חשובה שתצטרכו לשאול את עצמכם לפני הזמנת השירות, היא כמה זמן ייקח לכם לארוז את הדירה? התשובה לכך, משמעותית לגבי קביעת מועד המעבר ולכן גם משמעותית מבחינת המועד עליו תסכמו עם חברת ההובלה והאריזה. גם אם אינכם בטוחים עדיין בתשובה, תוכלו בינתיים למצוא מובילים מומלצים וגם לבצע פעולות הכנה שונות שיקלו את ביצוע ההערכה. תוכלו לעבור יסודית על תכולת הבית, לתעד ולמיין את הדברים "בגדול" ולהחליט מה לא יועבר אלא ייזרק לפח או יימסר למישהו שאתם מכירים או ייתרם. אחרי תהליך כזה, הדברים יהיו ברורים יותר וכל הערכת זמן, תהיה יותר מדויקת. זמן האריזה שיידרש בפועל, תלוי גם בהיקף האנשים שיעמדו לרשותכם בכדי לסייע באריזה. מלבד משפחה וחברים, תוכלו להסתייע למטרה זו גם בחברת ההובלות אשר נותנת שירות אריזה מקצועי. כמו כן, ככל שתהיו מחושבים ומסודרים יותר לגבי אופן האריזה, כך יתקצר הזמן שהיא תדרוש. נוסיף, כי מועד הזמנת המובילים הסופי שייקבע משמעותי מבחינות רבות מאוד: זמנים שמתאימים לכם וזמנים שפחות, זמנים בהם מזג האוויר נוח יותר וכן זמנים בהם שירותי הובלה יותר יקרים (בתחילת חודש למשל). לאור כל זאת, חבל לסרבל עניינים עם אי בהירות לגבי השאלה, כמה זמן ייקח לכם לארוז.

 

המידע שיש למסור למובילים?

יש למסור למובילים כמה פרטים באופן ברור: הכתובת המדויקת של הדירה הישנה וגם של הדירה החדשה, היום והשעה שבהם תרצו לבצע את ההעברה ואת פרטי הקשר של מי שיהיה זמין בשטח לטפל בדברים מולם. הסבירו היכן ניתן לחנות בקרבת הדירות, האם ועד כמה נוחה הגישה דרך חדר המדרגות, האם יש מעלית ומה ממדיה. הסבירו בכמה חדרים מדובר (מספק סדר גודל כללי של היקף החפצים) ואילו חפצים מיוחדים יש להעביר, מבחינת גודל, משקל או רגישות ההעברה. הוסיפו לכך כל פרט נוסף שעשוי להיות רלוונטי, כולל לגבי המקום עצמו והגישה אליו, אם יש בהם משהו יוצא דופן (נאמר, עבודות בחלק מכבישי הגישה לשם). כמו כן, מומלץ מאוד לסכם איתם בכתב את עיקרי הדברים. ככל שהמובילים יקבלו פרטים רבים יותר על החפצים, כך תהליך האריזה וההעברה שהם יבצעו יתנהל באופן מהיר ויעיל. 

 

טיפים, על מה חשוב להקפיד כשאורזים?

ראשית, כדאי לשים בצד את הדברים שתצטרכו שיהיו זמינים עבורכם באופן שוטף, תוך כדי ההעברה. מעבר לכך, חשוב לדעת מה ארוז והיכן. לשם כך, מומלץ לארוז בצורה מסודרת ושיטתית - ארגזים נפרדים לכל סוג של דברים וגם לתעד עם מדבקות על האריזות. מבחינת סימונים ותיעוד, רצוי גם לסמן את כיוון החזקת הארגז - היכן חלקו העליון. הדבר לא תמיד ברור, במיוחד בארגז שעטוף היטב מכל צדדיו והוא עשוי להיות חשוב, בהתאם לתכולת הארגז. חשוב להשתמש בארגזים במצב טוב, שלא יתפרקו בהעברה ולא להעמיס עליהם יותר מדי משקל. את הדברים הכבדים ביותר, מוטב לשים בתחתית הארגז. כדאי לנצל חפצים, אשר יכולים בעצמם להכיל חפצים אחרים - צידנית למשל. כך במיוחד לגבי חפצים, שגם כוללים נפח אחסון וגם יכולים לשמש כמנשאים שמקלים על ההעברה - תיקי גב למשל או מזוודות. כמובן, יהיו תמיד חפצים רגישים מבחינת העברה, שתארזו באופן מיוחד, בהתאם לנסיבות דאגו לעדכן את אנשי צוות האריזה בכל פריט שכזה,בין אם זה דבר רגיל יחסית, כמו חליפה שלא רוצים שתתקמט ובין אם זה דגים אקזוטיים, באקוואריום יקר ושביר. ככל שאופן האריזה יתוכנן בצורה חכמה ומחושבת יותר, כך יחסך זמן בפריקה ותזדקקו לפחות אריזות. מבחינת חברת ההובלות ושירות האריזה, חשוב להפריד בין דברים שאתם מעוניינים להעביר בעצמכם, לבין דברים שהחברה תארוז ותעביר. כמו כן, רצוי לתכנן ולהיערך, מבחינת מיקום האריזות לקראת ההעברה עצמה. אם משתמשים במנוף הובלה למשל, ייתכן שמוטב לרכז את החבילות מראש, במרפסת שממנה המנוף יופעל.

 

איך לבחור מובילים ושירותי אריזה מומלצים?

ישנם שיקולי סינון ראשוניים, שעשויים לצמצם את האפשרויות משמעותית מראש. באופן טבעי, תחפשו מובילים ושירותי אריזה מהאזורים שבהם אתם זקוקים להעברה - מובילים כאלה גם יכירו טוב יותר את הכבישים המקומיים. בנוסף, ייתכנו שתחפשו מובילים שמציעים כמה שירותי עזר משלימים, כמו שימוש בשיטות אריזה לחפצים מיוחדים- מעבר לכך, בחירת מובילים ושירותי אריזה אידיאלית תהיה בחירה דרך המלצות וביקורות, אם כי יש לזכור שביקורות עלולות להיות בחלקן מזויפות. לטוב ולרע. חשוב כמובן לדבר עם המובילים השונים שנראים לכם מתאימים, בכדי לגבש התרשמות ישירה מהם ולקבל החלטה מעשית. תוכלו להתרשם מהמקצועיות והאמינות שלהם, בכך שתבדקו האם יש להם ביטוח מסוג "רכוש במעבר" ("סחורה בהעברה")? חשוב להדגיש שלא מדובר על ביטוח למשאית ההובלה.

 

באדיבות אתר טוב תודהשתף בפיסבוק

צרו קשר
לשאלות, הזמנות ועזרה פנו אלינו כאן ונציגנו ישובו אליכם מיד.